OrHal Logo

Innowacyjna maska do inhalacji z przegrodą

OrHal® to innowacyjna maska do inhalacji zaprojektowania do wspierania inhalacji doustnej dla małych dzieci. Maska OrHal® została zaprojektowana i wyprodukowana w 100% we Francji. Dzięki elastycznej przegrodzie pomiędzy nosem a ustami, OrHal® zapobiega wdychaniu leku przez nos i polecana jest dla dzieci od 1 roku życia.

Maska do inhalacji OrHal
Maska do inhalacji OrHal

Czy wiedziałeś?

Zabiegi inhalacyjne są szczególnie polecane w leczeniu chorób płuc, takich jak astma, zapalenie oskrzelików i niewydolność oddechowa. Zabiegi te pozwalają dostarczyć lek miejscowo tam, gdzie jest on potrzebny, minimalizując działania niepożądane.

Inhalatory ciśnieniowe (pMDI) są urządzeniami uważanymi za najbardziej odpowiednie dla dzieci. Jednak ich obsługa wymaga uwagi i istnieje kilka barier dla ich pełnej wydajności.

Gdzie kupić TipsHaler?
Gdzie kupić TipsHaler?

Dlaczego ważne jest, aby unikać wdychania leku przez nos?

Wdychanie leku przez nos zamiast przez jamę ustną stanowi największą trudność dla dzieci w wieku powyżej 1 roku życia. Znacznie zmniejsza to skuteczność leczenia.

Od 1 roku życia nos zaczyna działać jak efektywny filtr.

Nos jest narządem złożonym, który spełnia kilka funkcji ochronnych dla płuc i ciała. Powietrze wdychane przez nos jest nawilżane i ogrzewane.

Błona śluzowa nosa, pokryta rzęskami i śluzem, zatrzymuje cząsteczki i inne czynniki zakaźne, aby je zneutralizować. Ta funkcja filtracji w ten sam sposób zatrzymuje cząsteczki aerozoli leczniczych i znacznie zmniejsza skuteczność terapii wziewnej.

Co należy robić, by uniknąć wdychania leku przez nos?

Dzieci od 3 do 4 roku życia mogą już używać ustnika zamiast maski. Od 1 roku życia można używać maski OrHal® z przegrodą, aby zagwarantować wyłącznie ustną inhalację.

Opis techniczny

OrHal® to pierwsza maska do inhalacji z przegrodą, która zapobiega wdychaniu leku przez nos. Przeznaczona dla dzieci powyżej 1 roku życia. Maska OrHal® oferuje istotne korzyści dla młodych pacjentów i ich bliskich.

Łatwa w użyciu

OrHal® jest używana jak klasyczna maska do inhalacji.

Stworzona dla dzieci

OrHal® jest bardzo elastyczna i idealnie dopasowuje się do twarzy.

OrHal® wspiera doustną inhalację dla dzieci od 1 roku życia.

Od 12 miesiąca życia nos zaczyna stopniowo funkcjonować jako filtr przeciwko wdychaniu cząstek zewnętrznych. Sprzyja to zatrzymywaniu cząstek leku przez rzęski i śluz nosowy. Aby zapewnić właściwe leczenie, konieczne jest wdychanie leków przez usta.

Dzięki elastycznej i szczelnej ściance między nosem a ustami, OrHal® pozwala uniknąć wdechu nosem na korzyść inhalacji doustnej i umożliwia lepsze osadzanie leku w płucach.

OrHal®: zredukowana martwa przestrzeń.

Martwa przestrzeń w komorze inhalacyjnej to powietrze bez leku pomiędzy zaworem a twarzą dziecka, które musi być wdychane, zanim będzie mogło otrzymać lek. Małe dzieci mają niski przepływ oddechowy, co uniemożliwia wchłanianie leków, gdy martwa przestrzeń komory jest za wysoka.

Przegroda w masce OrHal® zmniejsza przestrzeń martwą, co pozwala dziecku wdychać więcej leku.

OrHal® ułatwia i optymalizuje podawanie leków.

Dzięki elastyczności i przezroczystości maski OrHal®, rodzice łatwiej mogą sprawdzić jej prawidłowe ułożenie na twarzy.

Właściwe umiejscowienie maski poprawia szczelność, która ma istotne znaczenie dla dobrego przyjęcia leku.

Maska OrHal® jest sprzedawana wyłącznie z komorą inhalacyjną TipsHaler®.

Marka TipsHaler® należy do Laboratoire ProtecSom SAS.

Certyfikacja ISO 9001 13485 dla Laboratoire OptimHal

Certyfikowany proces

Laboratoire OptimHal jest francuskim producentem urządzeń medycznych posiadającym certyfikat ISO 9001 i ISO 13485.

Perffarma - dystrybucja TipsHaler®

Wyłączny dystrybutor w Polsce:
Perffarma Sp. z o.o.
ul. Królowej Marysieńki 13/11
02-954 Warszawa
Tel. (+48) 22 550 60 34